Hvordan oppnå best pris for ulla?

Tilskuddet til ull varierer fra 0 til 77 kroner per kilo. Du som bonde kan i stor grad påvirke hvor mye betalt du får for ulla di. Utvelgelse av avlsdyr er selvfølgelig viktig, men enda viktigere er det at du tar godt vare på ulla, før du sender den inn til ullstasjonen. Rein ull, uten mye vegetabiler og som er riktig sortert, er viktig for å oppnå best mulig pris.

Huskeliste #

  • Unngå filtet ull, og ull med mye vegetabiler
  • Klipp hvite dyr før pigmenterte dyr
  • Fellull og frasortert ull (lår, buk og hale) skal i ulike sekker
  • Hvit ull og pigmentert ull skal i ulike
  • Merk sekkene riktig
  • Velg ut riktige avlsdyr

Se også videoer som viser god ullhåndtering og korrekt bruk av lupe, lenger ned på siden.

Genetikk #

Egenskaper som lengde på ullhårene, fiberdiameter og marg (hulrom) i ullhåret styres i stor grad av avl. Det betyr at hvis du ønsker bra ull må du velge ut de rette avlsdyrene.

Om høsten velges nye hanndyr ut på kåringer rundt omkring i landet. Dyr med god avlsverdi vises frem og blir bedømt ut ifra eksteriør, kjøttfylde og ullkvalitet. Dersom du ønsker god ullkvalitet på dyrene i de neste generasjonene er det viktig at dyr med dårlig ull ikke blir brukt i avlsarbeidet.

Bonden bør vurdere ullkvaliteten på dyrene sine, både søyer og værer, før hen bestemmer hvilke dyr som skal sendes på slakt, og hvilke dyr hen beholder som påsettlam.

Beite, fôring og innemiljø #

Selv ull av beste kvalitet får du dårlig betalt for dersom den er filtet eller full av tistler, høy, silo eller andre vegetabiler. Skitten ull blir også klassifisert ned. Det er ulla du skal ha betalt for, ikke skitten.

For industrien er «gammel skitt» et stort problem. Skitt brenner seg inn i ullhårene etter en stund og hvit ull blir gulbrun i fargen. Utfordringen er størst for de industriaktørene som vever lyse tekstiler, som hvite bunadstoffer og møbelstoffer.

Merkemaling i ullfellen gjør også at ulla blir kassert. En del merkemaling er ikke mulig å vaske bort.

Det er viktig å sørge for at dyrene er reine før de klippes.

Klipping og ullhåndtering #

Livlam klippes hjemme på gårdene, mens slaktedyr klippes på slakteriene.

Når dyrene klippes hjemme er det viktig at ull fra lår, buk og hale sorteres vekk fra fellen og legges i egne sekker. Denne frasorterte ulla er som regel mer skitten, grovere og med høyere marginnhold enn selve fellen. Dersom du ikke sorterer godt nok forringes kvaliteten på ulla betraktelig.

Du bør også klippe alle hvite dyr før du klipper eventuelle fargede dyr. Dersom det kommer bare litt farga ull sammen med den hvite påvirker det fargingen av ulla, noe som er negativt for dem som kjøper ulla for å bruke den til tepper, klær, ullstoffer mm. Ut ifra de faktorene som er beskrevet overfor er det viktig å holde klippeplassen rein og ryddig til enhver tid.

Bruk av lupe for å finne marg i ulla #

Marg i ull er luftlommer i hårstrået. Dette er en kvalitetsfeil ved ulla. Marg gjør at ulla blir mindre slitesterk. Det gjør også at når industrien senere ønsker å farge ulla, for eksempel til strikkegarn, tar margholdig ull opp farge dårligere enn margfri ull, og garnet blir ujevnt innfarget.

Dersom du som bonde bruker lupe for å sjekke at ulla til påsettlamma dine er fri for marg, bidrar det til bedre ullkvalitet. Lupe får du kjøpt hos Norsk Sau og Geit. Hvordan du bruker lupa ser du i filmen nedenfor.

God ullhåndtering #

I denne filmen får du gode tips til hvordan du som bonde kan oppnå best mulig pris for ulla di.

Din handlekurv (0 produkter)

Total eks. mva. kr 0,00