• Aktuelt
  • Geit

Digitalt fagmøte for ammegeitprodusenter

God fôring er grunnlaget for friske geiter og en velfungerende besetning. Foredragsholder er Nils Einar Kjøsnes, en skikkelig allrounder innen rådgiving på geit, med bred erfaring blant annet innen fôring, økonomi og klimarådgiving.

Mandag 16. november, klokken 10:00–11:00, holder Helsetjenesten for geit et digitalt fagmøte om fôring av ammegeit.

I dette webinaret får du blant annet høre om: #

  • Hva er spesielt med geitas fordøyelse?
  • Fôring gjennom året – fra drektighet og kjeing til dieperioden, beite og fram mot ny paring
  • Vanlige fôringsrelaterte utfordringer og hvordan de kan forebygges
  • Hvordan henger fôring og klimaavtrykk på gården sammen, og hvordan kan dette brukes i klimarådgiving?

Helsetjenesten for geit informerer også kort om den vanligste fôringsrelaterte sjukdommen på geit – pulpanyre – og hvordan veterinær og fôringsrådgiver må jobbe sammen for å løse dette.  

Møtet har fokus på ammegeit og legger seg på et grunnleggende nivå, men er åpent for alle som er interessert i geit.

Presentasjonen blir tatt opp, slik at du kan se den i etterkant dersom tidspunktet ikke passer. Spørsmål og diskusjon tas etter opptaket er stoppet.

Velkommen til et nyttig fagmøte med fokus på praktisk fôring, dyrehelse og gode valg i egen besetning, i regi av Helsetjenesten for geit.

Lagre webinaret i kalenderen #

Din handlekurv